יום ראשון, 29 ביולי 2012

קפה קר 4X4

הדרך שלי להתקרר בקיץ היא בעזרת קפה קר. אני מניחה שכל הקפאין שומר עלי ערה גם בשעות החום הקשות שנמשכות אל תוך הלילה וכך הרווחתי מכל הכיוונים.
אני מצרפת לכם מגוון רעיונות למשקאות וקינוחים על בסיס קפה הרעיונות לא שלי אך אני משתמשת הם באופן קבוע, אתם תוכלו להחליט מה הכי מתאים לכם ואולי גם אתם תצליחו להתקרר קצת בקיץ הזה.

קפה קר עם קוביות קרח קפה
מביני עניין כבר עלו על הבעיה שכאשר מוסיפים לקפה קרח טעם הקפה הולך ונעלם ככל שהקרח נמס. פתרון פשוט לכך, שמצריך רק התארגנות מראש לצורך הקפאת הקפה, הינו להכין מלאי מהקפה האהוב עליכם מוכן לשתייה ולהקפיאו בתבנית לקוביות קרח. כל פעם שאתם רוצים קפה קר כל מה שנותר לכם הוא להוסיף מקוביות הקרח לקפה הקר שלכם והינה קפה קר עוצמתי ומרענן לאורך זמן.קפה קר בבלנדר
מכינים קפה חזק, מרוכז וטוב ( למשל: ממיסים כפית קפה נמס במעט מאוד מים רותחים או מכינים עדיף אספרסו קצר) אם רוצים מוסיפים לו סוכר או כל ממתיק אחר לבחירתכם אני אישית מעדיפה את הקפה שלי לא ממותק כלל. יוצקים את הקפה למיכל הבלנדר. מוסיפים כ- 1/2 כוס מים 1/2 כוס חלב וכ- 8 קוביות קרח ( רגיל או קוביות קרח קפה ) 

מפעילים את הבלנדר עד שכל הקרח נגרס. יוצקים לכוס גבוהה ונהנים מקפה קר אוורירי וטעים.

גרניטה קפה
גרניטה הינה מעדן איטלקי, סוג של ברד. יתרונו הוא טעם נהדר ועצם העודה שאין צורך בכלים מיוחדים בכדי להכינו. הגרניטה יכולה להוות קינוח קליל וטעים לכל ארוחה קיצית. מכינים קפה חזק ובמקרה זה אני מעדיפה אותו מתוק מעט ( צריך לזכור שההקפאה מורידה מיכולתנו להרגיש מתיקות כך שאפשר להכין קפה מתוק מעט מהרגיל).

יוצקים את הקפה לתוך כלי שטוח ומכניסים אותו מכוסה למקפיא לכשעה. לאחר שעה מוציאים אותו ובעזרת מזלג מפוררים את הקרח שהתחיל להיווצר בצדדים ומחזירים למקפיא חוזרים על תהליך זה מידי כ-1/2 שעה  במשך כ- 4 שעות עד שהקפה קפוא לגמרי ומקבל מרקם של ברד. ההכנה של הגרניטה מצריכה גישה קבוע למקפיא דבר המאפשר למכין אפשרות צינון נוספת.מגישים בקעריות קטנות ונהנים.הכמויות הן- 2 כוסות קפה חזק עם כ-4-5 כפות סוכר. תטעמו בכדי לבדוק שהתערובת טעימה לכם ורק אז תתחילו בעודת ההקפאה.

ניתן להוסיף לקפה גם ליקר קפה לצורך שדרוג למבוגרים בלבד.

אפוגטו
קינוח איטלקי נפלא, זהו אולי הקינוח האהוב עלי ביותר. הוא מדהים בפשטותו ונפלא בטעמו.

בכדי לקבל אפוגטו מכובד חייבים קפה מצויין, שכן כל המרכיבים הם אספרסו חזק וכדור גלידת וניל. קפה לא טעים או במקרה זה גם גלידה לא טעימה יתנו תוצאה מאכזבת.

מכינים כוס אספרסו. מניחים בקערה קטנה כדור גלידה וניל יוצקים עליו את האספרסו ומגישים מיד. אוכלים את הגלידה ושותים את שארית הקפה..... יאמי יאמי.קיץ נעים וטוב לכולנו!


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה